První zprávičky ze školičky

Budova školy se, jak kuřátko z vajíčka, vyloupla ze skořápky a ukazuje nám svoji obnovenou historickou krásu v nové žlutooranžové fasádě.

Kolem i uvnitř budovy probíhají stavební práce v plném proudu. Sice ještě nějakou dobu potrvá, než vše dostane svoji konečnou podobu, ale věřte mi, bude to stát za to. To propojení nového a moderního se starým a historickým uvnitř budovy se mi moc líbí. Nádherný klenutý strop v původní vchodové chodbě versus moderní snížené stropy s osvětlením, které vytváří vhodnou akustiku tříd. Původní široké kamenné schodiště vlídné svým tvarem k malým nožičkám budoucích školáčků versus moderní výtah pro bezbariérový přístup do patra školy. Ve zdech tříd patrné zajímavě působící výklenky jako připomínka tehdejšího způsobu vytápění v kamnech versus současné moderní pohodlné centrální topení v podlaze a deskových radiátorech. Nejen všechno tohle dohromady vytváří prostředí domácky vlídné k lidem a potřebám školy. Rodiče budoucích žáčků určitě zajímá, že jejich dítě si bude hrát v krásně prostorné a světlé třídě. V patře školy jsou třídy dvě. Jedna se těší na 22 Štěňátek a druhá na 24 Koťátek. Doufám, že se jim budou dobře umývat pacičky v nově vybudované umývárně umístěné hned vedle tříd, pro kterou jsem zvolila kuřátkově žluté dlaždičkové obložení. Naproti třídám je prostor pro budoucí hernu nebo tělocvičnu. V přízemí je pro děti šatna a jídelna, ve které budou děti obědvat. Jídlo bude do školky dovážet cateringová firma Arter. Zahrada je dostatečně prostorná a věřím, že i její budoucí vybavení budou děti rádi využívat. Provoz školky je plánován v době od 6.30 do 17.00 hodin. 

Zápis dětí do Mateřské školy Kuřátko se bude konat v koncertním sále budovy Staré radnice (v sále s malovaným stropem) na Masarykově náměstí 70/23 v Říčanech ve středu 13. 5. 2020 v době 9–1213–17 hodin. V uvedený den předáte ředitelce školy vytištěnou (předem městu Říčany elektronicky odeslanou) a lékařem potvrzenou žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání. Vezměte s sebou svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. 

Pro další informace k zápisu sledujte internetové stránky města Říčany: https://skolky.ricany.cz/info/prijimaci-rizeni

Ředitelku školy můžete kontaktovat na adrese: reditel@mskuratko.ricany.cz nebo na telefonním čísle: 606 55 35 95. Těším se na Vás.

Hana Koubková, ředitelka Mateřské školy Kuřátko