Závěr školního roku v Kuřátku

Mateřská škola Kuřátko má za sebou první školní rok.

Některá kuřátka nám odlétnou do první třídy základní školy. Většina těch mladších se však v září do své žluté školky na návsi v Kuří vrátí. Ačkoliv to při průjezdu obcí nevypadá, Kuří nám nabízí nekonečné možnosti objevování a zkoumání. Stačí se podívat na naše stránky www.mskuratko.ricany.cz.

V den svátku všech dětí jsme se hlubokými hvozdy a vysokou trávou prérie vydali najít indiánský kmen,  o kterém se vyprávělo v legendě. Za doprovodu bubnu a podle starodávné mapy jsme se všichni vydali hledat šamana Manitou do jeho teepee. Cestou jsme zkoušeli nejen naši odvahu a schopnosti, ale také jsme se naučili indiánský tanec a tajnou řeč beze slov. Splnili jsme zkoušku indiánské zručnosti, a mohli jsme tak z rukou velkého šamana převzít odměnu – tajemný Amulet Slunce.

Báječné překvapení pro děti byl příjezd hasičského auta přímo k nám před školku. Díky Sboru dobrovolných hasičů v Kuří jsme měli možnost seznámit se s tím, co vše hasič potřebuje ke své práci. Vyzkoušeli jsme si stříkání hadicí na cíl a zjistili, jak to vypadá uvnitř kabiny hasičského vozu. Dětem svítila očka stejně jako majáčky auta. Jen hasičská přilba byla pro některé příliš těžká. Děti si hrály na hasiče a zachraňovaly cokoliv a kohokoliv ještě několik dní poté.

Nakonec jsme se v červnu vydali na dobrodružství s kamínkem. S obrázkovou knížkou jsme poznávali cesty jednoho obyčejného kamínku světem. A tak když půjdete kolem naší školky v Kuří, dívejte se pečlivě kolem sebe, možná najdete nějaký malovaný kamínek právě od našich kuřátek. 

Přejeme všem poklidné léto.

Tým MŠ Kuřátko