Babí léto v Kuřátku

Náš školní rok v mateřské škole Kuřátko v Kuří začal s plným nasazením a nadšením! Pro naše děti jsme připravili širokou škálu vzdělávání a zábavy. V září k nám přijelo divadlo Funfárium s roztomilou pohádkou Jak pejsek a kočička pekli dort. Naše malá kuřátka se skvěle bavila a přitom se dozvěděla mnoho zajímavostí.

Ale to není všechno! Spolupracovali jsme s lektory z Dendrologické zahrady v Průhonicích a naše děti absolvovaly enviromentální vzdělávací program s názvem "Od zrníčka ke chlebu." Zde se dozvěděly, jak základní ingredience pečení chleba souvisí s přírodou a staly se malými ekology.

Říjen byl také plný zážitků. Děti zhlédly divadelní pohádku "O Červené Karkulce". Den stromů jsme oslavili prací se dřevem v dřevíčkové dílničce v rámci polytechnického vzdělávání. S lektory Lesní pedagogiky se děti vydaly do blízkého lesa nevšedním způsobem poznávat stromy a keře.

Naše školka je místem, kde se učíme a bavíme zároveň. Jsme nadšení, že můžeme podporovat rozvoj našich malých kuřátek a těšíme se na další vzrušující dobrodružství, která nás společně ve školce čekají!

 

Kolektiv MŠ Kuřátko